EasyGlider PRO

Po tradičních nepříjemnostech s modelem SkyLady II bylo bratrovi doporučeno koupit EasyGlidera PRO. Model je z elaporu (dále EPP) Z počátku to znamenalo investici do LiPo akumulátorů, LiPo nabíječe, Hitec RC sady Optic 6 a combo setu střídavého motoru, ale po sléze se ukázalo, že to za to rozhodně stálo !!

Balení, stavba a první let

Balení obsahovalo :

  • trup
  • křídla
  • výškovku
  • vystužovací uhlíkovou tyč do křídel
  • EPP kužel

Parametry

  • rozpětí 1800 mm
  • délka 1130 mm
  • váha 810 g(elektro)

Stavba

Prvně jsme se pustili do křídel. Namontovali jsme serva a prodloužili jejich dráty. Křídlo se zkompletuje dílem, který zakryje drát a drážku pro zpěvňovací tyč. Pro lepení EPP částí jsme použili UHU, lepení s tímto lepidlem je velice rychlé. Lepidlo se nanese na obě části a nechá ze zaschnout, poté se části k sobě přiloží a už se nerozpojí !!

Trup jsme taktéž slepili UHU, ale je třeba dát pozor a nezapomenout vložit záváží do osasu a precizní přilepení uložení pro motor. Pak už bylo vše jen o osazení bovdenů a serv do kabiny.

EasyGlidera se dá opravdu lehce složit a nezabere to moc času, pokud jej nebarvíte (což my jsme dělali 😉 ).

První let

První vhození letadla do vzduchu bylo úžasné ! Letadlo plachtilo úplně samo a přesně. Po zapnutí motoru se bleskurychle, jako z praku, vypálil k obloze a svištěl nám nad hlavama. Když vezmu v potaz jak bratr lítal před tím ze SkyLady II, tak se tyto zážitky ndají porovnávat! Prostě na pár sekund zapl motor a letadlo bylo jako malá tečka na obloze, poté jen plachtil, nádhera.

Ovšem to bychom to nebyli my, kdyby se nám něco nestalo. Když jsem zkoušeli jak vysoko vyletíme, tak se stalo něco nečekaného. Byli jsme dost vysoko a řekli jsme si, že půjdeme níž, tak bratr provedl looping (že z něj bude klesat), když letadlo provedlo 3/4 otáčky uvolnil se akumulátor a narazil do vypínače od regulátoru… letadlo bylo za pár vteřin na zemi. Bohužel náklon letadla přispěl k tomu, že rychlost byla dosti velká, taková že po havárii byly součásti všude kolem.  Mysleli jsme si, že tento EasyGlider to má za sebou.

Oprava

Po prvním letu dostalo letadlo do těla, stejně tak my. Večer jsme vzali tu hromádk uneštěstí a rozhodli se jí pomocí UHU dát dohromady. Veřte nebo ne, kabina byla roztaženájako slunečnice, křídla přetočené… ale po 2 hodinách lepení a ohýbání bylo letadlo zpět !!! EPP je opravdu zázračný materiál, který je velice pružný a poddajný.

Závěr

Opravdu skvělý větroň. Výborný pro začátečníky i pokročilejší. Sice jsem slyšel, že EPP má vůči vzduchu znatelný odpor ,ale na druhou stranu zase existují jedinci co elapor potahují.

Reklamy